Naše mateřská škola

Obrázek:

Naše mateřská škola je otevřena od 1.9.2009. Jsme součástí MŠ Školní, ředitelka sídlí na Mateřské škole Školní 80, Strakonice. Zástupce ředitele, který řídí naší mateřskou školu, je pověřený řízením v plném rozsahu a zodpovídá za úroveň práce školy.

Kapacita školy je 46 dětí. Děti jsou umístěny ve 2 třídách, v první třídě je zapsáno 23 dětí, ve druhé je zapsáno 23 dětí.

Celodenní provoz je zajištěn v době od 6.15 hod. do 16.30 hod.

Naše škola prošla ve školním roce 2022/2023 celkovou rekonstrukcí - výměna oken, zateplení, fasáda, rekuperace, okenní žaluzie Lomax.

Nacházíme se uprostřed sídliště, nedaleko autobusového a vlakového nádraží, takže jsme  dobře dostupní i pro děti z okolních obcí. Budova školy je patrová, máme dvě prostorné, barevně vymalované třídy. Obě třídy jsou nově vybaveny nábytkem, množstvím hraček a učebními pomůckami. Každá třída má svoji šatnu a sociální zařízení, které bylo o letních prázdninách 2015 rekonstruováno.  Za školou je velká zahrada, která byla v roce 2010  zrekonstruována, vybavena novými herními a zahradními prvky a osázena stromy a keři. Na zahradě se nachází také zahradní domek, kde máme uloženy venkovní hračky a pomůcky.

Stravování nám zajišťuje nedaleká mateřská škola Školní, která je součástí naší příspěvkové organizace. Strava je dovážena autem a výdej jídla mají na starost provozní zaměstnanci školy. Z tohoto důvodu máme u každé třídy plně vybavenou kuchyňku, kde se připravují svačiny a oběd k výdeji.

Pracujeme podle našeho Školní vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání, který má název „Společně za poznáním“.